Genel

UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Pamukkale,göz alıcı güzeliği ve muhteşem doğal yapıları ile Türkiye’deki en popüler turizm noktalarından biridir.Yer altından çıkan 35 derecedeki suyun kimyasal reaksiyonlar sonucuoluşturduğu travertenler Pamukkale’nin simgesi haline gelmiştir. Bu termalsularda günümüzde olduğu gibi Roma döneminde de insanlar terapi için yararlanmışlardır.Bir plato üzerine kurulan Hierapolis şehrinin de kalıntıları bulunmaktadır.Pamukkale turumuz sizlere Pamukkale’yi keşfetme, antik Hierapolis şehrini gezmeyi ve termal sularda yüzme fırsatını sunuyor..
Pamukkale Turu sabah saat 7 de sizi konaklama yerinden alarak turumuz başlıyor. 1 saatlik yolculuk sonrasında kahvaltı molamız , sonra tahmini 2 saatlik yolculukdan sonra Pamukkale travertenlerine ulaşacağız. Pamukkalenin güney kapısından giriş yapıp antik hierapolis antik kentine ulaşacağız.hieapolis gezisinin ardından apollo tapınağı (Klopatra havuzu) ve travertenlerde herkeze gezinti için serbest zaman verilecektir, tahmini 4 saatlik gezi sonrasında Pamukkale içerisinde bulunan antik restoranda öğle yemeği yedikden sonra aracımıza binerek dalyana dönüş yapılacaktır.

Tavsiyelerimiz

Dalyan Pamukkale Turu için tavsiyemiz ,güneş gözlüğü , güneş kremi , şapka , kamera , yürüyüş ayakkabısı , su , bikini , mayo , müze kart , yedek kıyafet alabilirsiniz

Tur Saatleri

07:00 Çıkış
19:00 Dönüş

Ücrete Dahil Olanlar

Ulaşım
Rehber
Öğle Yemeği

Ücrete Dahil Olmayanlar

Giriş Ücretleri
Ekstralar(İçecekler)

Rezervasyon

Aşağıdan Tarih Seçiniz

Bugün
Seçilen
Uygun
Müsait değil

Özür Dileriz, Bu tour de Yorum Bulunmamaktadır .