Fethiye

Fethiye

Things to do - general

Türkiye‘nin önemli turizm merkezlerinden Fethiye, dünyanın en güzel yerlerinden biri benim için. Ülkemizin en güzel denizi Ölüdeniz’den Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu Likya Yoluna, Rodos Şövalyelerinin yaşadığı Şövalye Adasından, kendine has coğrafyasıyla Kelebekler Vadisine kadar pek çok güzelliğe sahip. Bu yüzünü size gösterdiği güzellikler, bunun dışında nereye baksanız sizi kendisine hayran bırakan koyları, plajları, adaları ve doğası var.

Fethiye Muğla‘ya bağlı en güzel ilçelerden birisi. Tekrar tekrar kendisine gelmeniz için çokça sebep sunan Fethiye, turizmde bir dünya markası olacak kadar değerli ve özel. Kendisine zaman ayırmayı ihmal etmeyin, aceleye getirmeden keşfedin.

Country Turkiye
Konuşulan DillerTürkçe, İngilizce
Kullanılan Para BirimleriTürk Lirası (₺)
Alan (km2)231,957 km2

Spor & doğa

Ölüdeniz dünyanın en güzel plajlarından biri. Bunu dünya çapında prestijli birçok dergide veya listelerde karşımıza çıkıyor. Antik Çağda “Işık ve güneş diyarı” olarak bilinen Ölüdeniz, turkuaz ve mavi rengiyle, nefis kumlarıyla tüm gün deniz ve güneşin keyfini çıkaracağınız bir yer.

Mavi bayraklı bu tertemiz yer Fethiye merkeze 13 km uzaklıkta Ölüdeniz belediyesine bağlı. Merkezden kalkan dolmuşlarla buraya gelebilirsiniz. Ölüdeniz giriş ücreti 7 TL, öğrenci 3,5 TL. Ölüdeniz Kumburnu tabiat Parkı olarak kayıtlı yere motosikletle kişi fiyatı 7 TL, otomobili giriş fiyatı 25 TL ödeyerek giriş yapabiliyorsunuz. Arka taraftaki lagün kısmında metrelerce gitseniz dahi sığ olduğundan çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için de nefis bir yer. Ölüdeniz Blue Lagoon’da Şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor, ayrıca yeme içime için kafeterya ve büfe hizmetleri de var.

Ölüdeniz’in hemen yanı başında uzayıp giden kumsal Belceğiz Plajı, masmavi denizi, kristal berraklığında tertemiz deniziyle Fethiye’nin en gözde plajlarından biri.

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesine bağlı olan yerde çok sayıda butik otel, pansiyon, apart, cafe ve restoran var. Burası başlıbaşına tam bir tatil noktası. İsteyen güneşlenir isteyen su sporlarına eşlik ederek eğlenir. Hemen arkasındaki yürüyüş noktası yamaç paraşütü pisti olarak kullanılıyor. Plaja paralel uzayan cafe, restoranlar ise Fethiye’nin en iyi mekanları arasında geçiyor. Gündüzün mekanlarda yemek yiyip, dinlenip, ara ara denize kaçop keyif yapabileceğiniz bir yer. Şey Cafe‘yi tavsiye ederim.

Gece Hayatı Hakkında

Türkiye'nin Alanya, Bodrum, Kuşadası, Didim ve Kalkan gibi cennet köşelerinden bir tanesi olan Fethiye, gerek Fethiye plajları,tarihi ve muhteşem doğası ile çok fazla rağbet gören tatil kentlerinden bir tanesidir.Fethiye'nin doğal güzelliklerinin yanında en az Bodrum gece hayatı, Didim gece hayatı, Alanya gece hayatı ve Marmaris geceleri gibi renkli bir gece hayatına da ev sahipliği yapmaktadır.Fethiye gece hayatı için tercih edilen mekânlar turist yoğunluğu nedeniyle genellikle Hisarönü Barlar sokağı ve çevresinde kurulan barlardan oluşmaktadır. Marmaris'teki gibi istediğiniz her türlü bar ve gece kulübünü görebileceğiniz Hisarönü'nde sıralı halde bütün mekanları görebilirsiniz. Denize sıfır konumda yer alan mekânlar hem denize girmek hem de gece eğlencesinden vazgeçmek istemeyenler için Fethiye Ölüdeniz'de bulunmaktadır.Dream of holiday firması bünyesinde konaklama şansı bulunan misafirlerimiz firmamızın antlaşmalı olduğu Bar,Club ve restaurantlarda %10 ye varan indirim olanağından yararlanmaktadırlar.Hisarönü barlar sokağı'nın en popüler Fethiye Barlarından olan Timeout, Barrumba Club, Revolution, Green House, Hakuna Matata antlaşmalı mekanlarımızdan bir kaç tanesidir.Fethiye’de gündüz ya da gece gezmesi için tercih edebileceğiniz mekânlar yemek menüleri, içkili barlar şeklinde sıralanabilmektedir. Çok fazla mekân bulunması nedeni ile elbette müşteri kapma yarışı da oluşmaktadır. Elbette bu durum da karşılaşacağınız fiyatlara yansıyor. Fethiye orta düzey bütçeye sahip bir tatilci için hem gece hem de gündüz aktivitenin bol yaşanabileceği yerlerin başında gelmektedir.Genç kesime nazaran orta yaşlı insanların daha çok olduğu turist kafilelerinde dost canlısı insanları bulabilirsiniz.Genç turist nufüsunu bulabileciğeniz Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bunun dışında ister ailenizle isterseniz de tek başınıza tatile çıkmak istediğiniz Fethiye tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden bir tanesidir. Gündüz daha sakin ve sessiz olan kent havanın kararmaya başlaması ile daha hareketli bir yapıya bürünür. Sokak üzerinde açılan sayısız tezgâh ilgi çekici pek çok ürün içerir. Bir yandan tezgâhları gezerken bir yandan da gitmek isteğiniz bar ya da gece kulübünü seçebilirsiniz. Hepsi tek bir sokak üzerinde sıralanmış olan Fethiye’de kaldığınız yere yakın bir mekân seçebilirsiniz. Uygun fiyatlara bulabileceğiniz pek çok pansiyonun yer aldığı kentte sayısız eğlence mekânını da aynı anda görebilirsiniz.Çok fazla müşterinin olmaması mekân sahipleri arasında rekabet oluşmasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Bu nedenle genellikle bar ve kulüp tarzı eğlence mekânlarında çok uygun fiyatlara eğlence imkânı bulabilirsiniz.

Lodge Mario

Lodge Mario

Address 156, Fethiye
Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live Detaylı bilgi
Sirtaki Hotel

Sirtaki Hotel

Address 156, Fethiye
Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live Detaylı bilgi
Villa Barbara

Villa Barbara

Av 20 November 300, Fethiye
Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live Detaylı bilgi
Villa Maria

Villa Maria

Av do Mar 500, Fethiye
Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live Detaylı bilgi
Aquapark Turu

Aquapark Turu

Dalyan, , Fethiye
Tek Kişilik Fiyat 200 TL
Eğer sıcak havadan bunaldıysanız ve birazcık da olsa serinlemekistiyorsanız aquapark tam size göre … Detaylı bilgi
Dalyan Yürüyüş Tırmanma

Dalyan Yürüyüş Tırmanma

Dalyan, Köyceğiz, Fethiye
Tek Kişilik Fiyat 100 TL
Dalyan Yürüyüş Tırmanma turumuz sabah saat 8 de sizi konaklama yerinden alarak başlıyor. Dalyan̵ Detaylı bilgi
Fethiye Pazar Turu

Fethiye Pazar Turu

Dalyan, Fethiye
Tek Kişilik Fiyat 130 TL
Fethiye pazar turu sabah saat 9:00 da sizi konaklama yerinden alarak başlıyor.Minibüsle başlayan yol Detaylı bilgi
Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Dalyan, Fethiye
Tek Kişilik Fiyat 600 TL
Güvenliğinizi ve size unutulmaz bir adrenalin yaşatmayı garanti ediyoruz. En iyi seçimi yaptınız yam Detaylı bilgi
Saklıkent Turu

Saklıkent Turu

Dalyan, Fethiye
Tek Kişilik Fiyat 140 TL
Saklıkent/Tlos Turu Dalyan’daki konaklama yerinizden saat 9:00 da sizleri alıyoruz. Minibüsle başlay Detaylı bilgi

Unfortunately there are no cruise offers at this location at the moment.

Unfortunately there are no car rental offers at this location at the moment.